Spor Sahası Çizgileri

Basketbol, voleybol, tenis, golf ve futbol sahaları gibi spor sahalarında belirli çizgiler oluyor. 

Pota çizgileri, kale çizgisi, orta saha çizgisi, kenar çizgisi olarak adlandırılan spor sahası çizgileri, özel olarak geliştirilen boyalarla çiziliyor. Kapalı spor salonlarında kullanılan çizgiler insan sağlığına zarar vermeyecek malzemelerle üretilen boyalarla çizilirken, içeriğinde tiner bulunmuyor. Bu bazlı boyalarla yapılan kapalı spor sahasında uygulanan çizgiler, hava ile kuruyor. Kimyasal ve fiziksel işlemleri gerçekleşen bu boyalar, kısa süre içinde kuruyor. 

Genellikle beyaz renkte imal edilen bu boyalar, pistole, fırça ya da özel olarak geliştirilmiş püskürtme makineleri ile uygulanıyor. Kolay yıpranmayan, leke tutmayan ve silinebilen bu boyalar, akrilik reçine esaslı su bazlı bir boya olarak tasarlanıyor.

Voleybol Saha çizimi, Basketbol saha çizimi, Futbol sahası çizimi, Basketbol sahası çizimi kolay, Basketbol saha çizgileri anlamları, Basketbol saha çizgileri ve isimleri, Basketbol potası çizimi, Basketbol sahası çizimi renklibasketbol sahası çizgi isimleri, futbol saha çizgileri anlamları, basketbol saha çizgileri anlamları, basketbol saha çizgileri ve isimleri, futbol sahasındaki çizgilerin anlamları, futbol saha cizgilerinin anlami