Baskı Beton

Baskı beton uygulaması nedir?
Baskı beton, istenilen çevreye veya mekana özgü olarak yapılan, zemin kaplama uygulamalarıdır. ... Aşırı Güneş ışınlarına karşı geliştirilen renk pigmentleriyle, zeminin solumasına engel olmaktadır. Kullanılan hazır beton sayesinde ise çatlaklara, çökmelere veya baskının bozulmasına karşı dayanıklılığı %100 arttırmaktadır. Dekoratif bir görüntü kazandırır.

Baskı Beton Nasıl Yapılır?
Baskı betonu harç kamyonuna yerleştirilerek, harç kamyonunu arkasından önceden hazırlığı gerçekleştirilen harcın zemine dökülmesi sağlanır. Taşlamanın yapılmaya başlamasında tercih edilen desendeki baskı betonun kullanımı gerçekleştirilir ve çimentoya oturması için yüzdürme işlemi yapılır.

Baskı Beton renkleri ve desenleri istenilen şekilde olabilmektedir.

Baskı Beton m2 fiyatları bir çok faktöre göre 145 - 185 TL / m2 arasında değişmektedir.

Baskı Beton modelleri

Sıkça Sorulan Sorular

Baskı beton, her alanda uygulanabilen bir zemin türüdür. Farklı desen ve renk seçeneklerine sahip olan baskı betonlar, her mekan için tasarlanabilir. Dayanıklı olan uygulamanın diğer zemin kaplamalarına göre kullanım ömrü çok daha uzundur.

Farklı renk ve desende, iç ve dış mekanlar için tasarlanmış, zemin ve duvar kaplanması için uygulanan desen baskılı beton teknolojisidir.

Baskı beton iç ve dış alanlarda kullanılan özel olarak tasarlanmış çok çeşitli renkleri ve desenleri olan zemin kaplama sistemidir. Baskı beton kalınlığı minimum 12 cm, yaya yollarında minimum 8 cm olmalıdır.

Beton yüzeyi toz ve diğer maddelerden iyice temizlendikten sonra kuru haldeki yüzeye malzeme uygulanır. Malzeme fırça, rulo veya püskürtme yöntemleri ile uygulanabilir.

Baskı Beton cilası, hava sıcaklığına göre %1-2 oranında karışım suyuna ilave edilir ya da yeni hazırlanmış düşük çökmeli taze betona doğrudan karıştırılarak kullanılır. Ürünler beton veya harç içinde homojen olarak dağılması için, tercihen 1 - 2 dakika hızlı devirde karıştırılır.

Baskı Beton m2 Fiyatı, 145-185 TL Baskı Beton Gaziantep, Adana ve Mersin Baskı beton Bursa, Baskı Beton m2 Fiyatı 2024, Baskı Beton sakarya, Zemin Baskı Beton, Baskı Beton KalıbıBaskı Beton Modelleri, için mesaj üzerinden bize danışın.