Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi Zemin Kaplama ürünler çift bileşenli reçine esaslı yapısından dolayı yüksek dirence ve kapatma özelliğine sahiptir. Epoksi boyalar belli bir süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve kısa bir süre içinde kalıcı sertliğe ulaşır. Epoksi boyalar çok dayanıklı boyalardır ve sağlamlık istenen tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Uygulanır?

Epoksi Kaplama, Fabrika zeminleri, Depolar, Teras zeminleri, Hastane zeminleri, okul zeminleri, evler, işletmeler, mağaza zeminleri, alışveriş merkezleri, otopark zeminleri gibi yoğun kullanılan ve dayanıklılık gerektiren alanlarda kullanılır.

Epoksi Zemin Boyası

Epoksi Zemin Boyası farklı renk ve özelliklerde üretilmektedir. Doğru seçim yapabilmek için yetkin bir firmaya ya da ustaya danışmanızda fayda vardır.

Halk arasında 3d olarak adlandırılan epoksi zemin kaplama türü bir kaç farklı renk katmanının iç içe uygulanması sonucu elde edilen sistemlerdir. Çok fonksiyonel ve görsel yapıya sahip olan 3D epoksi kaplamaları konut, mağaza, otel, lobi gibi alanlarda sıklıkla kullanılır.

 1. Mortar Epoksi Kaplama
 2. Multilayer Epoksi Kaplama
 3. Coating Epoksi Kaplama
 4. Self Levelling Epoksi Kaplama
 5. Portakal Kabuğu Epoksi Kaplama
 6. Dekoratif Epoksi Kaplama
 7. Antistatik Epoksi Kaplama
 8. Şeffaf Epoksi Kaplama
 9. Otopark Epoksi Kaplama
 10. Fosforlu Epoksi Kaplama
 11. Endüstriyel Epoksi Kaplama
 12. Antibakteriyel Epoksi Kaplama

Fiyatlar ilk olarak uygulanacak yerin metrajına, altyapının tamir gerektirip gerektirmediğine, altyapı çeşidine, açık ya da kapalı olup olmamasına, uygulanacak kaplamanın katmanlarına, seçilen malzemenin kalitesine ve kaplama türüne göre değişim göstermektedir.

 1. evlerde epoksi zemin kaplama
 2. ankara epoksi kaplama
 3. ankara epoksi zemin kaplama
 4. epoksi duvar kaplama
 5. teras epoksi kaplama
 6. epoksi fayans boyası

Görseller

Sıkça Sorulan Sorular

Epoksi zemin boyaları farklı ambalajlar ile satışa sunulur. Her türlü ihtiyaç miktarına yönelik alternatifler seçenekler arasındadır. 2,50 kg kilogramlık ambalajlardan 20 kg'lik kovalara kadar geniş seçenekler sunar.

Epoksi renk seçenekleri uygulanacak alana göre farklı olabilir. Farklı markaların geniş kullanım alanlarına yönelik uygun renk seçenekleri bulunur. Geniş renk kartelası arasından seçim yapılabilir.

Genel olarak 1 kg epoksi boya ile sürme 3 m2 – portakal desen 2 m2 – multilayer düz sistem 2 m2 zemin kaplanabilir.

Güncel tarih ile Epoksi Astar fiyat 5 – 6,5€ +KDV ve Epoksi Boya fiyatı 4,5 – 6,5€ +KDV arasında değişir.

İlk önce; yüzeyin, tamamen pürüzsüz olması sağlanmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ise; epoksi astar uygulanmaktadır. Astar kuruduktan sonra, ara kat malzemesi uygulanır. Daha sonra da, çelik mala ile epoksi boya uygulanır.

Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyatları kaplama sistemine göre 7€ dan başlayıp 18€ ya kadar değişkenlik göstermektedir.

Fayans üzerine epoksi uygulama işlemi rulo ile yapılır. Uygulama esnasında profesyonel elemanlar fayans kenarlarına koruma bant çeker. Derzler de fayans üzeri epoksi boya ile boyanabilir. Fayanslara yeni derz çekilecek ise bu durumda önce boyama işlemi yapılır daha sonra derz çekilir.

Bu çok kuvvetli bir yapıştırıcı özelliği olan kimyasal türüdür. Özellikle çatlaklara uygulanır ve çatlaklara şırınga şeklinde olan yapıştırıcı sıkıldığında, çatlağın oluşturduğu ortamı sarıp, birbirine bağlayarak kuvvetli yapışmasını sağlar.