Demir cürufu

Curuf taşı nedir?

Demir ve çelik fabrikalarından çıkan demir cüruf’u bir çok yeni alanlarla kullanılmaya başlandı. Özellikle yol yapımı ve ağırlık sektöründe fazlasıyla tercih ediliyor. Bizler ağırlık ve denge ağırlık firmalarına demir curufu tedarik etmektedir.

HAFİF AGRERA DOLGU İÇİN KULLANIYORSANIZ BİZİ ARAYIN.

Müşterilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda özgül ağırlık testlerine uygun curufların alım ve satımını yapmaktayız.

Öğütülmüş Yüksek Fırın Cürufu, demir-çelik tesislerinde bulunan yüksek fırınlarda demir üretimi sırasında ortaya çıkan bir yan üründür. Yüksek fırın cürufu aniden soğutulmak suretiyle granüle hale getirilir ve daha sonra da öğütülür. Öğütülen bu malzeme çimentoya katılabildiği gibi betonda ayrı olarak da kullanılabilmektedir. 

Yüksek fırın cürufunun betonun fiziksel ve mekanik özelliklerine oldukça fazla olumlu katkısı vardır. Sülfat etkisi, deniz suyu etkisi, donma-çözünme etkisi ve aşınma etkisi gibi çevresel faktörlerin baskın olduğu yerlerde kullanımı faydalıdır. 

Demir Cürufu ne işe yarar?

Demir cürufu çoğunlukla baraj, yüksek katlı binalar, köprü, metro inşaatı, otoyol, viyadük gibi yapılarda, prefabrik yapı elemanları üretiminde, ön gerilmeli beton üretiminde, tünel kalıp sistemi ile yapılan inşaatlarda, yapı kimyasalları üretiminde, briket ve karo imalatında ve temel betonları uygulamalarında kullanılır.

Yüksek fırın cürufu ve cüruflu çimento çevre açısından oldukça olumlu etkilere sahip bir ürün olarak öne çıkmaktadır. Yüksek fırın cüruflu betonlar daha az çimento içerdiğinden daha az CO2 ve daha az zararlı gaz emisyonuna neden olur.

Demir cürufu fiyatları – 

Cüruf Ton Fiyatı : 400-1000 TL / ton

Demir Cürufu Fiyatları : 400 – 1000 TL / ton

Curuf kg Fiyatı : 4 – 10 TL / ton

Demir cürufu fiyatları, Curuf KG Fiyatı, Cüruf ton fiyatı, Yüksek fırın cürufu fiyat, Hurda demir tozu fiyatı, Bakır Cürufu fiyatları, Cüruf Nedir, Dökme Demir Fiyatları