Dökme Mozaik

Günümüzde oldukça fazla yaygın olan yerinde dökme mozaik kaplama, ince ve kaba mozaik denilen iki kısımdan meydana gelmektedir. Yerinde dökme mozaik diğer mozaik yapılışlarına göre kaplamanın kapıldığı yerde hazırlanıp uygulanmaktadır. Mozaiğin içine farklı malzemeler eklenerek farklı özeller kazanması sağlanabilir.

Mozaik uygulama, çeşitli doğal taşlara çimento ve boya maddesi eklenilerek elde edilir. Mozaik harcının kaplanacak zemine uygun olarak hazırlanan kalıplara dökülmesiyle yapılır. Günümüzde mozaik uygulamaları son derece kullanımı yaygınlaşmıştır.

Dökme Mozaik m2 fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Dökme mozaik kaplama, zemin kaplama türleri arasında uygulamanın zeminde belirli kalıplarda yapıldığı ve son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Mozaik harcı çimento ve suyun karışımı ile oluşturularak kalıplar halinde zemine uygulanır.
 
Kırmızı Mozaik 1-2-3 mmKırmızı Mozaik 6-8-9 mm
25 kg25 kg
60-90 ₺60-90 ₺
İnceleİncele
Siyah Mozaik 1-2-3 mmSiyah Mozaik 6-8-9 mm
Mozaik yapıştırıcı yüzeye uygun bir ince tarakla uygulanır, daha sonra örgü cam mozaik plakalar yüzeye ayrı ayrı yerleştirilir. Yerleştirilen cam mozaik plakalar birbirlerinin bağlantısını tamamlamalıdır. Aksi takdirde, plakalar, bu bağlantıların dengeli ve uyumlu bir şekilde bağlanmamış olmalarından oluşur.
Düzgün biçimli ve çok renkli öğelerin yan yana dizilmesi sonucu elde edilen; figürlü, figürsüz ya da geometrik şekillerle duvar ve zemin kaplama tekniğidir. Yapıları fırçalarla yapılan boyalardan daha dayanıklı malzemelerle süsleme gereksiniminden doğmuştur.
Mozaik uygulama, çeşitli doğal taşlara çimento ve boya maddesi eklenilerek elde edilir. Mozaik harcının kaplanacak zemine uygun olarak hazırlanan kalıplara dökülmesiyle yapılır. Günümüzde mozaik uygulamaları son derece kullanımı yaygınlaşmıştır.
Cam mozaik kaplı yüzeylerin su geçirmez olduğu düşünülse de genellikle cam elemanların aralarındaki derzlerden su ve rutubet geçişi olmaktadır (Resim 1). Bu durumun çaresi henüz yapım aşamasında, derz dolgu harcının suyuna Emülzer LATEX katmaktan ibarettir.
Mermer mozaik, küçük mermer taşlarının, uygun ebatlarda kesilip parlatılmasıyla üretilir. Üretilen bu desenli renkli taşlar kullanılacak zemine veya filelerin üzerine yapıştırılır. Yapıştırılan bu taşlarla desen oluşturulur.

Dökme mozaik m2 Fiyatları 50-90 TL arasında değişir.

1 ton Mozaik fiyatı 50-90 TL arasında değişir.

Pirinç Mozaik fiyatları 50-90 TL arasında değişir.

Yerinde dökme mozaik Birim Fiyat 50-90 TL arasında değişir.

Dökme mozaik metrekare Fiyatları 50-90 TL arasında değişir.

Dökme Mozaik m2 Fiyatları, Mozaik torba fiyatı, Dökme mozaik uygulama, 1 ton Mozaik fiyatı, Dökme Mozaik Taş, Mozaik beton m2 fiyatı, 1 teneke mozaik kaç kilo, Yerinde dökme mozaik

Dökme Mozaik

Dökme Mozaik Taşlar İç mekan ve dış mekan da dökme mozaik olarak uygulanır, bu uygulama alanları yanı sıra merdiven basamakları, masa ve park ve bahçeler ‘de de uygulanır. Ürünün içeriği doğal malzemeden oluşmaktadır. Şekil vermek için kullanılması gereken malzemeler, derzli yapısı itibari ile bütünlük sağlamaktadır açık veya kapalı alan fark etmeksizin uygulama sağlanır.


Dökme mozaik uygulama yapıldıktan sonra hava durumuna göre 1 veya 3 gün içinde kuruması beklenmektedir. Yere uygulanan mozaikli beton kuruduktan sonra uygulama ekipleri silim makinalarıyla 4mm taşlama yapmaktadır ve ardından farklı elmas uçları ile işlem yapılmaktadır.Dökme mozaik silim işlemi bittikten hemen sonra zemin üzerine parlatıcı uygulanır. Böylelikle verilen emeğin karşılığı çok daha güzel ve canlı görünmesini sağlar.

Dökme Mozaik Taş Görselleri

Dökme Mozaik Taşlar, Dökme Mozaik m2 Fiyatları, Mozaik Torba Fiyatı, Dökme Mozaik Ton Fiyatı, Yerinde dökme Mozaik Birim Fiyat,  Beyaz Mozaik Taş Fiyat,  Mozaik tonu ne kadar, Mozaik beton m2 fiyatı,  Yerinde Dökme mozaik,  Dökme Mozaik Kaplama