Genleştirilmiş Perlit

Genleştirilmiş Perlit Nedir? 

Genleştirilmiş Perlit, köken itibariyle volkanik bir camdır. Su, camın yumuşama sıcaklığını düşürdüğü için sertleşmiş köpük benzeri bir ürün elde edilir. Perlitin ezilmesi ve 1100 ° C sıcaklığa ısıtılmasıyla elde edilir. Hızlı genişleyen su, plastik sıcak kütleden çıkar ve küçük hava kabarcıkları nedeniyle başlangıç hacmini 20 katına çıkarır. Genleşmiş perlitin gözenekliliği % 90’a ulaşır.

Perlit Özellikleri? 

  • Perlit Radyoaktif içermeyen bir madendir.
  • Perlit anorganik bir maddedir.
  • Bu özelliği ile yüksek ısıda özelliğini kaybetmez, yangının yayılmasını önler.
  • Perlit bünyesinde, bol miktarda hava boşluğu bulundurmaktadır.
  • Bu özelliği ile etkin bir ısı yalıtım, izolasyon malzemesidir.
  • Darbeli ve yüksek frekanslı sesleri yalıtır.

 

Tarım Sektöründe Perlit

Perlitin toplam gözenekliliği %90, havalanma gözenekliliği ` civarında olduğundan toprak drenajını düzenler, havalanmasını sağlar. Perlit bünyesindeki gözenekler sayesinde filtrasyonu arttırır, buharlaşmayı azaltır. Sulama ihtiyacını azaltarak tasarruf sağlar.

İnorganiktir. Hastalık taşımaz, barındırmaz. Çözünebilir iyonların çok az olması sebebiyle tuz ve alkalilik açısından sorun yaratmaz. Nötr (pH=6,5-7,5) oluşu ve düşük kimyasal tamponluğu ile ortam pH nı kolayca düzenler.

Isı izolasyon özelliği sebebiyle bitkilerin sıcaklık değişimlerinden etkilenmesini asgari seviyeye düşürür.

Genleştirilmiş Perlit Ton Fiyatları 500 – 500 TL arasındadır.

Genleştirilmiş Perlit Üreticileri, Genleştirilmiş Perlit nerede Bulunur, Genleştirilmiş Perlit m3 fiyatı, Genleştirilmiş Perlit Fiyatı, Genleştirilmiş Perlit Nedir?, Genleştirilmiş Perlit Agrerası, Genleştirilmiş Perlit Yoğunluğu, Genleştirilmiş Perlit ısı Yalıtımı