Kauçuk Zemin Kaplama; Kauçuk zeminler asli olarak zemine esneklik vermek, düşmelerde yaralanmaları engellemek, oyun güvenliği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. İngilizce’de “SAFETY PLAYGROUND” olarak adlandırılan kaplama çeşidi “güvenli oyun alanları” amacı ile uygulanır.

Kauçuk Zemin Kaplama Çeşitleri; Kauçuk zemin kaplamalar taleplere göre, bütçelere göre, kalınlıklara göre, kullanılacak amaca göre farklı çeşitlerde uygulanabilir.

  • Dökme Kauçuk Zemin Kaplama; “Epdm Kuaçuk” olarak bilinen malzemeyi “orijinal kauçuk” gibi düşünebilirsiniz. Epdm kauçuklar granüller halinde satılır ve poliüretan yapıştırıcılar ile karıştırılarak zemine serilir. Dökme epdm kaplamalar genelde oyun parkları ve yürüyüş yollarında kullanılır.
  • Tartan Zemin Kaplama; “Tartan” adı koşu yollarından gelmektedir. Atletizm pisti yapımında kullanılan zemin kaplama çeşidinin adı tartan’dır. Tartan zeminler dökme ya da serpme şeklinde uygulanabilir.
  • Karo Kauçuk Zemin Kaplama; Karo kauçuklar farklı kalınlıklarda, farklı renklerde “pres binder” ile karıştırılıp fabrika ortamında pres makinesinde preslenme yöntemi ile üretilir. Karo kauçuklar ekonomiktir. Genelde çocuk oyun parklarında kullanılır. İki çeşidi vardır. “SBR KARO KAUÇUK” ve “EPDM KARO KAUÇUK
  • Dökme SBR Kauçuk Zemin Kaplama; Dökme Sbr kaplamalar aslında epdm kauçuklara alternatif olarak uygulanmaktadır. EPDM kauçukların çok pahalı olmasından dolayı ekonomik yüzeyler oluşturmak amacı ile tercih edilir. Esneklik açısından diğer kaplamalar ile arasında pek far yoktur.

Kauçuk Zemin Kaplama Fiyatları; Kauçuk zemin kaplama fiyatları yukarıda belirtilen türlere göre değişir.

  • En pahalı kaplama türü TARTAN ZEMİN.
  • En ucuz kaplama türü KARO KAUÇUK.
Dökme-Epdm-Kauçuk

Dökme-Epdm-Kauçuk

Dökme Kauçuk Park Zemini

Dökme Kauçuk Park Zemini

Dökme Tartan Kauçuk

Dökme Tartan Kauçuk

Dökme Epdm

Dökme Epdm

Dökme Epdm Sarı

Dökme Epdm Sarı