Renkli – Desenli Asfalt Uygulaması

Renkli – Desenli Asfalt Uygulamaları dekoratif amaçlı olmasından dolayı bir çok alanda kullanılmaktadır. Her türlü iklim şartına dayanıklı yapısından dolayı yaygın talep görür.

Renkli – Desenli Asfalt Nerede Kullanılır; toprak zemin üzerine atılan asfalt çalışmasından sonra ya da her hangi sıcak asfalt çalışmasında sonra üzerine desen baskı yapılabilir ya da renklendirilebilir.

Renkli – Desenli Asfalt çalışmaları mevcut zeminini güçlendirmek ve güzel görünüm oluşturmak amacı ile de uygulanabilir.

Renkli – Desenli Asfalt Nasıl Uygulanır; Tüm alt yapı ve drenaj işlemleri bittikten sonra, talep edilen kalınlıkta ilk önce sıcak asfalt serimi yapılır, silindir işlemine istinaden istenen desen kompaktör yardımı ile zemine preslenir. Böylece asfalt üzerinden desenler oluşmuş olur.

Renkli – Desenli Asfalt çalışmasından önce bir takım zemin hazırlıkları yapılması gerekir. Uygulama yüzeyi % 92-98 oranlarında sıkıştırılmış ve ıslah edilmiş olması gerekir.

Renkli – Desenli Asfalt Fiyatları; Desenli asfalt fiyatları talep edilen asfalt kalınlığına ve alan büyüklüğüne göre belirlenmektedir.