Oyun Saha Çizgileri; Zemin kaplama işlemi tamamlandıktan bir gün sonra standart ölçüler baz alınarak özenle çizilmelidir. Çizimlerde kullanılan malzemeler; bant makinesi, maskeleme bandı, tebeşir, ip, metre, boya, fırça ve rulo. Çizime öncelikle sahanın orta noktaları bulunarak başlanır. Saha gönye alındıktan sonra aşağıdaki ölçüler kullanılarak tebeşir yardımı ile işretler alınır, işaretlenen yerler ip ile birleştirilir, daha sonra bant makinesi ile 5cm lik bir şerit oluşturulur. Son olarak şerit içleri boya ile boyanır. Ortalama yarım saat sonra bantlar kaldırılır ve saha oynamaya hazır hale gelmiş olur.

Tenis Kortu Çizgileri; Tenis Kortu Sahası, standart şartlarda “iç oyun alanı” 10,98m x 23,78m”, “dış oyun alanı” 28m x 15m olarak çizilmelidir.

Voleybol Sahası Çizimi; Voleybol Saha, standart şartlarda “iç oyun alanı” 9m x 18m”, “dış oyun alanı” 15m x 24m olarak çizilmelidir.

Basketbol Sahası Çizimi; Basketbolda Saha, standart şartlarda “iç oyun alanı” 15m x 28m”, “dış oyun alanı” 15,50m x 24,50m olarak çizilmelidir.

Tenis Kortu Saha Ölçüleri

Basketbolda Saha Ölçüleri

Voleybol Saha Ölçüleri