Sodyum Klorür (Tuz)

Sodyum Klorür (Tuz), şeffaf kübik kristal yapıda alkali bir bileşiktir. (NaCI) formülü ile gösterilen Sodyum Klorür, tüm canlılar için temel ve yaşamsal besin (mineral) kaynaklarından biridir.

Sodyum Klorür üretimi, temel olarak, Deniz Suyu, Tuzlu Göl Suları, Yeraltı Kaya Tuzu Yatakları ve Tuzlu Yeraltı Suları gibi doğal kaynaklardan yapılmaktadır. 

Bizler, 2003-2004 yılları içinde ham tuz üretim havuzlarının inşası ile ilgili yatırımlar yapılmış ve 2005 yılında ilk ham tuz üretimi gerçekleştirilmiştir. 2005 yılından bugüne de kesintisiz olarak üretim devam etmektedir.

Bugün Açık Saha İşletmelerimizde bulunan maden sahalarımız içinde, muhtelif alanlara sahip buharlaştırma ve üretim havuzlarından oluşan toplam 2,3 milyon m² alanda ham tuz üretim faaliyetleri düzenli olarak yürütülmektedir. Şirketimizin yıllık ham tuz üretim kapasitesi 70.000 – 75.000 ton aralığındadır.

Sodyum Klorür Kullanım Alanları

Sodyum Klorür, Gıda, Tekstil, Deri, Deterjan, Yem, Sağlık sektörlerinde kullanıldığı gibi, kış aylarında karayollarında buzlanmaya karşı da kullanılmaktadır. 

Sodyum Klorür’ün Ham hali kullanılacağı gibi, Yıkanmış, Kurutulmuş, Rafine, Tablet, Sıvı gibi formlarda da kullanılmaktadır.

Ham Sodyum Klorür, nihai kullanıcılara hitap eden ara üreticilere ham olarak (işlenmemiş), kamyon bazında ve dökme olarak satılmaktadır.

Sodyum Klorür Fiyatı, Sodyum Klorür Ton Fiyatları, Sodyum Klorür Ocağı, Sodyum Klorür Toptan Satış