Vermikülit

Vermikülit nedir ne işe yarar?
Vermikülit, toprağın hava alma kapasitesini ve su drenajını arttırdığı ve bu sayede bitki büyümesini zenginleştirdiği için sıklıkla saksı toprağına eklenen bir doğal mineraldir. Vermikülit; perlitten farklı olarak bitkiyi kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi elementler ile besler.

Vermikülit organik mi?
Hali hazırda doğada bulunan vermikülit mineralinin hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmaması ve böylelikle doğal olması, özellikle organik tarım gibi girişimlerde doğallığın korunmasını sağlamaktadır.

Vermikülit içeriği nedir?
Vermikülit, mikanın doğal aşınmasıyla oluşmuş magnezyum alümino slikat kil mineralidir. Uzun süre bir çeşit trioktahedral mika minerali olarak bilinen vermikülit, hızlı ısıtma ile yapraklara ayrılır ve küçük kurtçuklara benzeyen bir şekil alır.

Vermikülit hangi bitkilerde kullanılır?
Su ihtiyacı fazla olan ve kolayca kuruyabilen bitkilerde tercih edilirken, Kaktüs gibi fazla su ihtiyacı olmayan bitkilerde Perlit daha çok tercih edilmelidir.

Vermikülit m3 Fiyatı 100 – 300 TL

Tarım Vermikülit Ton Fiyatı 200 – 600 TL

Vermikülit Fiyatı, Vermikülit m3 Fiyatı, İnşaat Vermikülit Fiyatı, Tarım Vermikülit Fiyatı, Tarım Vermikülit Ton Fiyatı, En Ucuz Vermikülit Fiyatları