Uygulama Videosu

EPDM Zemin Kaplama

Epdm Zemin  Kaplama Nedir?

Epdm Zemin, Dökme Epdm, Epdm Kauçuk Zemin KaplamaEpdm Tartan Zemin ya da daha genel adı ile tarif etmek gerekir ise dökme tartan kauçuk kaplamaları esnek zemin kaplama grubuna girer. 1-3,5mm kalibredeki epdm granüllerin poliüretan esaslı yapıştırıcılar ile karıştırılarak çelik malalar yardımı ile zemin serilmesi ile elde edilir. 2023 ve 2024 yılları arasında en çok tercih edilen park zemin malzemesi olmuştur.

EPDM Zeminler, yumuşak malzemelerden oluştukları için düşmelere karşı darbe emici olarak kullanılır.

EPDM Kauçuk Nerelerde Uygulanır?
 1. Spor sahaları ( Tenis Kortu, basketbol sahası vb.)
 2. Yürüyüş yolların
 3. Kreş oyun bahçeleri
 4. Futbol sahalarının çevresinde
 5. Koşu pisti zemini
 6. Çocuk oyun parkları 
Epdm zemin Kaplama Fiyatları malzeme sarfiyatlarına göre değişiklik gösterir. Lütfen fiyat bilgisi için bize ulaşın.

Dikkat Edilmesi Gereken Bilgiler!

Lütfen aşağıdaki açıklamaları okumadan yaptırmak istediğiniz ürüne ya da sisteme karar vermeyin.

 1. Ürünleri Tanımak; Epdm Zemin kaplamalarda kullanılan üç farklı ürün vardır. Bunlar; sbr granülepdm granülpoliüretan dökme binder.
 2. Ürünün Üretildiği Ülke; Piyasadaki ürünler, üretildikleri ülkelere göre farklılık gösterir ve o şekilde adlandırılır. Yerli ürünler, ithal Çin malı ürünler ve ithal Alman malı ürünler.
 3. Kullanılacak Renkler; Epdm Zemin fiyatını etkileyecek en önemli unsurlardan bir tanesi de kaplama yapılacak malzemelerin renklerini belirlemek olacaktır; Çünkü bazı renkler için özel yapıştırıcılar kullanmak gerekebilir.
 4. Sistem Kalınlığı Önemli; Epdm Zemin kaplamaları farklı renk ve kalınlıklarda uygulanır. 13mm, 15mm, 20mm bunların en çok bilinenleridir.
 5. Uygulama öncesi beton zemin astar uygulaması yaptırmayı unutmayın!
 6. Yapıştırıcı Oranı; Bilinmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi de karışımlarda kullanılan yapıştırıcının yüzdesidir.

Epdm Zemin Kaplama Görselleri